iddaa Analizi Nasıl Yapılır, iddaa Analiz Teknikleri

İddaa oynayan kişiler kendilerine göre bir analiz yöntemi belirlemiştir. Genelde tüm maçlar için bu analizi yapar ve analizin sonucunda çıkana göre tahmin yapar. Peki iddaa analizi nasıl yapılır, doğru analiz tekniklerini anlatacağız.

iddaa Analizi

İddaa Analizi İçin İstatistik Yeterli Değildir

Bir maça iddaa oynanacaksa o takımların son maçlarındaki istatistiklerine bakılarak bir karar verilir. Ancak çoğu zaman istatistik yanıltıcı olabilir. Bununda ana sebebi istatistikler aslında bir maçta bilinmesi gerekenleri göstermez.

Örneğin takım için anahtar rolü olan bir 10 numara oyuncu, takım kaptanı, takımın en çok gol atan veya asist yapan oyuncusu gibi kilit oyunculardan birinin eksikliği takımın genel oyununa yansımaktadır.

İddaa oyuncuları arasında şu şekilde deyimler vardır; “her maç 3-4 atan takım bize gelince yeniliyor”, “ben oynamasam 5 atarlar” gibi. İşte bu tür her zaman kazanan ama oynanıldığında kaybeden takımların bu tür sonuçlardaki ana sebebi takımda yer alan önemli isimlerin eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Doğru Şekilde iddaa Analizi Yapma Teknikleri

Doğru bir teknik ile iddaa analizi yapabilmek için bir takımda dikkat edilmesi gerekenler;

  • Sakat / Cezalı Oyuncular,

Bazı oyuncuların yokluğu takımları çok ciddi derece de etkileyebilir, hatta o oyuncuların yokluğunda taktiksel değişiklik bile yapılabilir.

  • Son Maçtaki Kadroya Göre Değişiklikler,

Birbiriyle sürekli oynayan futbolcular oyun stili olarak birbirini bilir, kim nereye ne zaman koşacak ona göre pas atılır böylece de gol atma ihtimali daha yüksek olur.

  • Takım içi Önemli Sayılabilecek Olaylar (Kadro dışı bırakılma, Oyuncular arasındaki sorunlar vb.)

Takımın geneline yansıyacak sorunlar oyuncuların performansını düşürebilir.

detaylıca takip edilmeli ve bilinmelidir. Bu tür ince detaylar maçlarda sonucu belirlemektedir.

Büyük takımlar haricindeki takımların haberleri ulusal basına çok fazla yansımamaktadır. Bu nedenle diğer takımlar için yerel basındaki haberler ve gelişmelere bakılmalıdır.

Tüm bunlara dikkat ederek iddaa analizi yaptığınızda kaybetme olasılığınız azalarak kazanma ihtimaliniz yükselecektir.